ą                    

Modlitwa o beatyfikację

 

Boże, Ojcze
Wszechmogący,
który obdarzyłeś
sługę swego
Biskupa
Adolfa Piotra
pełnią
Chrystusowego kapłaństwa, 

mądrością w służbie
Kościołowi, dobrocią
serca
wobec ubogich
i pokrzywdzonych
oraz ukochaniem 

drogi duchowego dziecięctwa,
spraw, abyśmy
wsparci
jego przykładem
stale wzrastali
w wierze
oraz
w miłości
Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się
jego chwałą w niebie
i udziel łask, 
o które Cię
za jego przyczyną
z pokorą i ufnością prosimy. 

Amen.

Licznik odwiedzin

0175977
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Całymi dniami
59
125
501
1066
2748
4783
175977

Prognoza odwiedzin
240

6.53%
13.71%
3.73%
2.66%
0.81%
72.56%
Online (15 minutes ago):8
8 guests
no members

Your IP:3.232.96.22

Zgromadzeni wokół Sługi Bożego
Biskupa Adolfa Piotra Szelążka

            W niedzielę 7 II 2016 r. na mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Jakuba Apostoła w Toruniu wspominano 66. rocznicę śmierci ordynariusza diecezji łuckiej na Wołyniu Sługi Bożego ks. bpa Adolfa Piotra Szelążka (1865-1950) i modlono się o jego rychłą beatyfikację. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Kazimierz Piastowski, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu. Na terenie jego parafii od 2014 roku istnieje dom zakonny Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zgromadzenia, które w 1936 roku założył Sługa Boży. Eucharystię celebrował także ks. kan. Wojciech Kiedrowicz, proboszcz parafii świętojakubskiej, posługiwali w niej: dk. Stanisław Szczęsny i dk. Waldemar Rozynkowski.

 

Msza św. zgromadziła nie tylko parafian, ale również siostry terezjanki, które przyjechały do Torunia z kilku domów zakonnych: Podkowy Leśnej, Olsztyna, Ostródy, Rychnowa, Moniek oraz Ścinawki Dolnej. W sumie w wydarzeniu wraz ze wspólnotą toruńską uczestniczyły 22 siostry. Pośród sióstr była obecna przełożona generalna zgromadzenia m. Lucyna Lubińska.

W wygłoszonej homilii ks. prałat Piastowski podkreślił rolę świętych obcowania, w które głęboko wierzymy oraz w obecność samego sługi Bożego w swych relikwiach w prezbiterium ołtarza. Nawiązując do słów Ewangelii, gdzie Jezus powołuje św. Piotra do wypłynięcia na głębię i łowienia dusz ludzkich, nakreślił moment wezwania do pójścia za nim drogą powołania. Wskazał, że aby naprawdę pójść za Bogiem, trzeba się Nim prawdziwie zafascynować, zapatrzeć się w Niego, by całym sercem oddać się Jego misji. Na taką fascynację Bogiem w życiu Sługi Bożego wskazał ks. prałat Piastowski, zachęcając zgromadzonych wiernych, młodych i dojrzałych wiekiem, do podążania za głosem Pana z otwartym sercem.

Więcej zdjęć TUTAJ