ą                    

Modlitwa o beatyfikację

 

Boże, Ojcze
Wszechmogący,
który obdarzyłeś
sługę swego
Biskupa
Adolfa Piotra
pełnią
Chrystusowego kapłaństwa, 

mądrością w służbie
Kościołowi, dobrocią
serca
wobec ubogich
i pokrzywdzonych
oraz ukochaniem 

drogi duchowego dziecięctwa,
spraw, abyśmy
wsparci
jego przykładem
stale wzrastali
w wierze
oraz
w miłości
Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się
jego chwałą w niebie
i udziel łask, 
o które Cię
za jego przyczyną
z pokorą i ufnością prosimy. 

Amen.

Licznik odwiedzin

0176792
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Całymi dniami
52
120
358
958
3563
4783
176792

Prognoza odwiedzin
192

6.51%
13.69%
3.72%
2.74%
0.84%
72.51%
Online (15 minutes ago):8
8 guests
no members

Your IP:18.234.247.75

Przekazanie Akt z dochodzenia diecezjalnego Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka (1865-1950) do Kongregacji Spraw Świętych 
Rzym, 27 października 2016 r.

                     Sługa Boży bp Adolf Piotr Szelążek, w czasie swej posługi pasterskiej na Wołyniu, wypowiedział znamienne słowa, które w dniu dzisiejszym wracają do nas jako jego świadectwo życia:  

Świętym jest każdy, kto spełni obowiązek swój na ziemi i będzie blisko Pana.”

Dzień 27 października br. zapisał się w kalendarzu Kościoła Powszechnego wyjątkowym wydarzeniem.  Zostały przekazane do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Akta procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka, biskupa diecezji łuckiej na Wołyniu oraz Założyciela  Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zgromadzone na etapie diecezjalnym w diecezji Toruńskiej (Proces zakończono 04 wrześni br., zgromadzono 10,5 tys. stron Archetypu ).

Na umówione wcześniej spotkanie o godz. 9.30 do Kongregacji udała się s. Lucyna Lubińska - Przełożona Generalna Zgromadzenia, s. Hiacynta Augustynowicz - postulator sprawy na etapie rzymskim oraz ekonomka Zgromadzenia – s. Regina Stadnik. Samochód z aktami procesu był doprowadzony do Kongregacji pod eskortą Komendanta Policji, który w swej życzliwości wyraził zgodę na przejazd samochodu ulicą Via Conciliazione, zamkniętą obecnie dla ruchu samochodowego ze względu na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.  

Od dnia 27 października br. otwiera się nowy etap w sprawie beatyfikacyjnej, zwany etapem rzymskim. Przekazane akta będą w dalszej kolejności studiowane i na ich podstawie napisane Positio.  Mamy głębokie przekonanie, że przywołane słowa Sługi Bożego w całej pełni znalazły   swoje wypełnienie w życiu i działalności bpa Szelążka, który spełniał odpowiedzialnie i z oddaniem obowiązek swój na ziemi i sercem całkowicie przylgnął do Boskiego Mistrza.

 s. Hiacynta Bożena Augustynowicz CST