ą                    

Modlitwa o beatyfikację

 

Boże, Ojcze
Wszechmogący,
który obdarzyłeś
sługę swego
Biskupa
Adolfa Piotra
pełnią
Chrystusowego kapłaństwa, 

mądrością w służbie
Kościołowi, dobrocią
serca
wobec ubogich
i pokrzywdzonych
oraz ukochaniem 

drogi duchowego dziecięctwa,
spraw, abyśmy
wsparci
jego przykładem
stale wzrastali
w wierze
oraz
w miłości
Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się
jego chwałą w niebie
i udziel łask, 
o które Cię
za jego przyczyną
z pokorą i ufnością prosimy. 

Amen.

Licznik odwiedzin

0176774
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Całymi dniami
34
120
340
958
3545
4783
176774

Prognoza odwiedzin
96

6.51%
13.69%
3.72%
2.74%
0.84%
72.51%
Online (15 minutes ago):5
5 guests
no members

Your IP:18.234.247.75

Bez trwogi idźcie grzesznicy do Boga, bo to Ojciec najlepszy. Z ufnością posuwajcie się naprzód wy wszyscy, którzy łakniecie i pragniecie sprawiedliwości, albowiem będziecie nasyceni. 
Sł. Boży Adolf Piotr Szelążek

             Proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka, przeprowadzony na terenie diecezji toruńskiej a od października 2016 r.,  mający swą kontynuację w Rzymie, miał swój kolejny krok jurydyczny w sprawie. W dniu 6 marca 2017 przed południem odbyło się spotkanie z Kanclerzem Kongregacji Spraw Świętych, w celu dokonania oficjalnego otwarcia akt procesowych, zalakowanych pieczęcią Kurii Toruńskiej. W tym oficjalnym momencie otwarcia akt, oprócz siostry postulator Hiacynty Augustynowicz, udział wzięła s. Daniela Pruszyńska, ze wspólnoty sióstr Terezjanek w Gioia del Colle (południe Włoch).

            Po otwarciu akt i wstępnym przejrzeniu dokumentów, Ksiądz Kanclerz Giacomo Pappalardo wyraził uznanie dla wykonanego zadania, które wstępnie wydało mu się zrealizowane poprawnie. Podkreślił również, że bazując na doświadczeniu jakie ma w kontekście spraw polskich, z reguły były one dobrze przygotowane i przeprowadzone zgodnie z procedurą wymaganą przez Kongregację Spraw Świętych, czym dodał nadziei siostrom Terezjankom, iż także proces ich Założyciela – Sł. Bożego Adolfa Piotra Szelążka, może rokować na pomyślny rozwój.

    Od tego momentu rozpocznie się w Kongregacji weryfikacja formalno-prawda otwartych dokumentów tj. sprawdzenie poszczególnych części składowych akt procesu pod względem zastosowania norm prawa kanonizacyjnego. Uwieńczeniem tej pracy będzie wydanie dekretu o ważności dochodzenia diecezjalnego, który otworzy drogę do kolejnego etapu tj. powołania relatora sprawy.

    Zachowajmy zatem ufność, do której wzywa nas Sługa Boży w słowach: „Bez trwogi idźcie grzesznicy do Boga, bo to Ojciec najlepszy. Z ufnością posuwajcie się naprzód wy wszyscy, którzy łakniecie i pragniecie sprawiedliwości, albowiem będziecie nasyceni.” [Sł. Boży ks. bp Adolf Piotr Szelążek, Ukochani Diecezjanie… Listy pasterskie, tom 2, opr. s. Hiacynta Augustynowicz, Waldemar Rozynkowski, Warszawa 2016, s. 85-86]. Zapatrzeni w jego przykład, wstępujmy także w jego ślady, aby święcie żyć każdego dnia, z ufnością podejmując nowe wyzwania, w nadziei, że Ojciec Niebieski będzie nam udzielał darów z Nieba na miarę naszych potrzeb i synowskiego oddania się Jemu. Sam zaś sługa Boży A. P. Szelążek będzie wypraszał potrzebne nam łaski w tej drodze i rychło pozwoli cieszyć się jego chwałą w gronie błogosławionych. O co w naszej modlitwie prosimy z całego serca.

                           Rzym, dnia 6 marca 2017 r.

s. Hiacynta Augustynowicz CST