ą                    

Modlitwa o beatyfikację

 

Boże, Ojcze
Wszechmogący,
który obdarzyłeś
sługę swego
Biskupa
Adolfa Piotra
pełnią
Chrystusowego kapłaństwa, 

mądrością w służbie
Kościołowi, dobrocią
serca
wobec ubogich
i pokrzywdzonych
oraz ukochaniem 

drogi duchowego dziecięctwa,
spraw, abyśmy
wsparci
jego przykładem
stale wzrastali
w wierze
oraz
w miłości
Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się
jego chwałą w niebie
i udziel łask, 
o które Cię
za jego przyczyną
z pokorą i ufnością prosimy. 

Amen.

Licznik odwiedzin

0176768
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Całymi dniami
28
120
334
958
3539
4783
176768

Prognoza odwiedzin
120

6.51%
13.69%
3.72%
2.74%
0.84%
72.51%
Online (15 minutes ago):2
2 guests
no members

Your IP:18.234.247.75

Komunikat

(Toruń, 23.01.2018)

 Relikwie to materialne pozostałości, pochodzące przede wszystkim z ciała świętego (ale nie tylko), które Kościół katolicki, po zbadaniu ich autentyczności, z należytym szacunkiem używa w liturgii i w nabożeństwach dla dobra duchowego wiernych. Cześć oddawana relikwiom pomaga wiernym w ich drodze do zbawienia, stąd też człowiek żyjący na ziemi potrzebuje wyraźne znaków, które przypomną mu o szerokim wymiarze Kościoła. Do takich znaków należą z pewnością relikwie. W ten sposób przywołana jedność ze świętymi pomaga budować wspólnotę wiary i miłości między braćmi również tutaj na ziemi. Oni pobudzają nas swoją obecnością do wzrastania w tym, co ich samych charakteryzowało za życia.

Warto pamiętać, iż kościół, modląc się za wstawiennictwem świętych zwraca się do jedynego Pośrednika jakim jest Jezus Chrystus a czerpiąc inspirację z ich życia uwielbia świętość samego Boga. Podobnie modląc się przy doczesnych szczątkach, czy relikwiach świętych, oddaje cześć samemu Chrystusowi, który przecież dla naszego zbawienia przyjął i uświęcił ludzkie ciało. Wreszcie przez łaskę uświęcającą i realną obecność Jezusa w Komunii św. ciało człowieka staje się świątynią całej Trójcy Świętej. Stąd też dzięki Paschalnemu Misterium Boga-Człowieka Jezusa Chrystusa, ciało ludzkie nawet po śmierci, może nadal być narzędziem zbawczego oddziaływania Boga. Relikwie świętych są zatem, szczególnym znakiem ich obecności, jak również zbawczej obecności Boga, wyrażającej się w tajemnicy świętych obcowania (zob. Kultu Relikwii, red. o. Szczepan Praśkiewicz OCD, Kraków 2013).

            Wydarzenie, jakie jest przed nami, czyli ekshumacja i przeniesienie doczesnych szczątków Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka, wpisuje się w całą tradycję Kościoła Katolickiego, który nieustannie „rodzi” nowych świętach i błogosławionych. Jest także częścią toczącego się procesu beatyfikacyjnego na etapie rzymskim w Kongregacji Spraw Świętych.

Wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu kościoła lokalnego i upraszać u dobrego Boga potrzebne łaski przez przyczynę Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka, zapraszamy na uroczyste nieszpory ok. godz. 17.00 do Kościoła św. Jakuba w Toruniu. Po nich nastąpi Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji toruńskiej bpa Wiesława Śmigla, o łaskę rychłej beatyfikacji Sługi Bożego.

 

Z darem modlitwy

s. Hiacynta Augustynowicz CST

postulator sprawy