ą                    

Modlitwa o beatyfikację

 

Boże, Ojcze
Wszechmogący,
który obdarzyłeś
sługę swego
Biskupa
Adolfa Piotra
pełnią
Chrystusowego kapłaństwa, 

mądrością w służbie
Kościołowi, dobrocią
serca
wobec ubogich
i pokrzywdzonych
oraz ukochaniem 

drogi duchowego dziecięctwa,
spraw, abyśmy
wsparci
jego przykładem
stale wzrastali
w wierze
oraz
w miłości
Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się
jego chwałą w niebie
i udziel łask, 
o które Cię
za jego przyczyną
z pokorą i ufnością prosimy. 

Amen.

Licznik odwiedzin

0176813
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Całymi dniami
73
120
379
958
3584
4783
176813

Prognoza odwiedzin
192

6.50%
13.69%
3.71%
2.74%
0.84%
72.51%
Online (15 minutes ago):5
5 guests
no members

Your IP:18.234.247.75


PIĄTEK     9 II 2018       

„TAM TYLKO BOHATERSTWO GDZIE WIARA”
(Sł. B. Adolf Piotr Szelążek)

 W ramach obchodów dni poświęconych Słudze Bożemu biskupowi Adolfowi Piotrowi Szelążkowi, w Toruniu przygotowano wiele wydarzeń naukowych, kulturalnych i liturgicznych.

Piątek (9 lutego) w Centrum Dialogu przy ul. Frelichowskiego 1, dobyła się sesja naukowa poświęcona Słudze Bożemu bp. Adolfowi Piotrowi Szelążkowi. Wystąpiło pięciu prelegentów, którzy przybliżyli nam środowisko diecezji łuckiej za czasów biskupa oraz jego sylwetkę duchowa. Nie zabrakło także nowych informacji o trwającym procesie beatyfikacyjnym, trwającym na etapie rzymskim w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W Konferencji wziął udział ks. bp Józef Szamocki, biskup pomocniczy toruński,  Siostry Terezjanki z przełożoną generalna s. Lucyną Lubińską, przedstawiciele władz Województwa Kujawsko – Pomorskiego: Józef Ramlau – Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Zbigniew Ostorwski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Edyta Macieja Morzuch – dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa kujawsko-pomorskiego. Był także obecny Pan Prezydent Miasta Torunia, Michał Zalewski.

Sala wypełniła się słuchaczami i sympatykami tematyki związanej ze Sługą Bożym bpem Adolfem Piotrem Szelążkiem oraz sprawy Wołynia. Na to spotkanie przybyli także przedstawiciele władzy miasta i gminy Stoczek Łukowski, miejscowości urodzenia Sługi Bożego. Na zakończenie konferencji odegrana została sztuka teatralna pt.: „Kto we łzach sieje” w wykonaniu grupy teatralnej z Łucka na Ukrainie, skąd przybyli specjalnie na obchody Dni Szelążkowych, by uczcić swego biskupa i oddać mu hołd za jego wierne i święte życie oraz modlić się przy jego doczesnych szczątkach w kościele św. Jakuba.