ą                    

Modlitwa o beatyfikację

 

Boże, Ojcze
Wszechmogący,
który obdarzyłeś
sługę swego
Biskupa
Adolfa Piotra
pełnią
Chrystusowego kapłaństwa, 

mądrością w służbie
Kościołowi, dobrocią
serca
wobec ubogich
i pokrzywdzonych
oraz ukochaniem 

drogi duchowego dziecięctwa,
spraw, abyśmy
wsparci
jego przykładem
stale wzrastali
w wierze
oraz
w miłości
Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się
jego chwałą w niebie
i udziel łask, 
o które Cię
za jego przyczyną
z pokorą i ufnością prosimy. 

Amen.

Licznik odwiedzin

0176784
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Całymi dniami
44
120
350
958
3555
4783
176784

Prognoza odwiedzin
96

6.51%
13.69%
3.72%
2.74%
0.84%
72.51%
Online (15 minutes ago):9
9 guests
no members

Your IP:18.234.247.75

Sługa Boży biskup Adolf Piotr Szelążek
w 100. rocznicę sakry biskupiej
Płock, 18 listopada 2018

Szczęść Boże!

W uroczystość 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości, wpisuje się wyjątkowy jubileusz święceń biskupich Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka – Pasterza na miarę Niepodległej Polski! Całym sercem był oddany sprawom Ojczyzny, poprzez które wyrażał troskę o zbawienie i szerzenie Królestwa Bożego w duszach ludzkich. Mocno i bardzo konkretnie wybrzmiewają dziś jego słowa: Dla nas Ojczyzna to dobro, któremu służba decyduje o naszej wieczności.

Trwający na etapie rzymskim proces beatyfikacyjny Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka, ordynariusza diecezji łuckiej na Wołyniu i naszego Ojca Założyciela, pozwala na upamiętnianie jego sylwetki duchowej w różnych miejscach z nim związanych. W tym roku przypada 100. rocznica jego sakry biskupiej, którą przyjął w Katedrze Płockiej 24 listopada 1918 r., z rąk  błogosławionego bpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego.

Pragniemy w jubileuszową rocznicę święceń  biskupich Sługi Bożego modlić się wraz z wiernymi diecezji płockiej o rychłą beatyfikację bpa Adolfa Piotra Szelążka i przybliżyć zebranym jego sylwetkę. Przez większość swego kapłańskiego życia był on związany z diecezją płocką i zapisał się złotymi zgłoskami w historii Kościoła lokalnego. Mamy więc Bogu za kogo i za co dziękować.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Mszy św. sprawowanej w Katedrze Płockiej, dnia 18 listopada 2018 roku o godz. 10.00, której będzie przewodniczył Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku – ks. dr Marek Jarosz. Bezpośrednio po Eucharystii  grupa aktorów z diecezji łuckiej (z Ukrainy) przedstawi sztukę pt. „Kto we łzach sieje” obrazującą wewnętrzne przeżycia bpa Adolfa Piotra Szelążka podczas aresztowania, przesłuchań i wygnania go z diecezji łuckiej po II wojnie światowej. Przed Mszą św. będzie możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej przybliżającej działalność Sługi Bożego w różnych miejscach i okresach jego życia.

Zapraszamy serdecznie!
SIOSTRY TEREZJANKI


Podkowa Leśna, 17 października 2018 r.