ą                    

Modlitwa o beatyfikację

 

Boże, Ojcze
Wszechmogący,
który obdarzyłeś
sługę swego
Biskupa
Adolfa Piotra
pełnią
Chrystusowego kapłaństwa, 

mądrością w służbie
Kościołowi, dobrocią
serca
wobec ubogich
i pokrzywdzonych
oraz ukochaniem 

drogi duchowego dziecięctwa,
spraw, abyśmy
wsparci
jego przykładem
stale wzrastali
w wierze
oraz
w miłości
Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się
jego chwałą w niebie
i udziel łask, 
o które Cię
za jego przyczyną
z pokorą i ufnością prosimy. 

Amen.

Licznik odwiedzin

0176796
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Całymi dniami
56
120
362
958
3567
4783
176796

Prognoza odwiedzin
168

6.51%
13.69%
3.72%
2.74%
0.84%
72.51%
Online (15 minutes ago):4
4 guests
no members

Your IP:18.234.247.75

69. rocznica śmierci Sługi Bożego
bpa Adolfa Piotra Szelążka w Toruniu

W niedzielę, 10 lutego 2019 r., przy doczesnych szczątkach Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka zgromadzili się, jak co roku w rocznicę śmierci, siostry Terezjanki z różnych domów w Polsce, czciciele i sympatycy oraz licznie przybyli wierni do parafii św. Jakuba Apostoła w Toruniu, gdzie w sarkofagu umiejscowionym w północnej tylnej nawie tego kościoła spoczywają szczątki Sługi Bożego. Wszyscy złączeni w modlitwie podczas Eucharystii, zanosili do Boga prośbę błagalną o zaliczenie biskupa Adolfa Piotra Szelążka do grona błogosławionych oraz o łaskę cudu za jego wstawiennictwem, który jest potrzebny do beatyfikacji, aby szczególna interwencja z nieba stała się znakiem prawdziwości i świętości jego życia oraz była pieczęcią Boga, którą naznacza On swoich wybranych.

69. rocznica śmierci Sługi Bożego A. P. Szelążka - relacja video

Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła, ks. kan. Wojciech Kiedrowicz. Koncelebrował ks. prałat Kazimierz Piaskowski z parafii Matki Bożej Królowej Polski z Rubinkowa. Był także dk. Waldemar Rozynkowski. Homilię wygłosił Oficjał Sądu Biskupiego w Toruniu, ks. kan. Wiesław Kraiński, w której przywołał postać Sługi Bożego jako przykład całkowitego zaufania Panu Bogu i zdania się na Jego wolę. Podkreślił wielką pokorę w życiu biskupa Adolfa Piotra Szelążka, który szedł przez życie "czyniąc innym uczniami Mistrza Jezusa". Także dziś nie brakuje ludzi, którzy stają się uczniami Pana poprzez wzór życia i nauczanie sługi Bożego oraz przez modlitwę zanoszoną przez jego wstawiennictwo przy jego grobie.

Na zakończenie przemówiła s. Lucyna Lubińska, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W krótkich słowach podziękowała zebranym kapłanom i wiernym za wspólną modlitwę. Po błogosławieństwie, wszyscy procesyjnie przeszli do sarkofagu Sługi Bożego, gdzie odśpiewano modlitwę o beatyfikację.