ą                    

Modlitwa o beatyfikację

 

Boże, Ojcze
Wszechmogący,
który obdarzyłeś
sługę swego
Biskupa
Adolfa Piotra
pełnią
Chrystusowego kapłaństwa, 

mądrością w służbie
Kościołowi, dobrocią
serca
wobec ubogich
i pokrzywdzonych
oraz ukochaniem 

drogi duchowego dziecięctwa,
spraw, abyśmy
wsparci
jego przykładem
stale wzrastali
w wierze
oraz
w miłości
Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się
jego chwałą w niebie
i udziel łask, 
o które Cię
za jego przyczyną
z pokorą i ufnością prosimy. 

Amen.

Licznik odwiedzin

0147209
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Całymi dniami
83
141
354
1040
1619
3935
147209

Prognoza odwiedzin
216

7.35%
13.19%
4.17%
1.65%
0.54%
73.10%
Online (15 minutes ago):5
5 guests
no members

Your IP:54.160.19.155

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka
w szkole podstawowej w Starej Prawdzie

W kalendarz wydarzeń religijnych i patriotycznych w Stoczku Łukowskim już na stałe wpisały się uroczystości poświęcone słudze Bożemu biskupowi Adolfowi Piotrowi Szelążkowi, urodzonemu i ochrzczonemu w tej parafii. W tym roku dnia 17 marca (niedziela) odbyła się w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny msza św. o łaskę beatyfikacji rodaka, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Kanonik Stanisław Bieńko, koncelebrował ks. prałat Józef Huszaluk, ks. Tomasz Sałasiński oraz ks. Marek Paluszkiewicz. Udział w Eucharystii wzięły siostry Terezjanki przybyłe z s. Lucyną Lubińską, przełożoną generalną z Podkowy Leśnej oraz siostry Terezjanki z Ostrowi Mazowieckiej. W uroczystości poświęconej pamięci sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych: p. Marcin Sentkiewicz - burmistrz miasta Stoczek Łukowski, p. Marek Czub - wójt gminy Stoczek Łukowski oraz przedstawiciele grona pedagogicznego z p. Iwoną Brodzik - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach i p. Robertem Pazurą - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Prawdzie.

Przed mszą św. młodzież z Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach pod troskliwym okiem pani Dyrektor Iwony Brodzik, zaprezentowała wiersze dedykowane słudze Bożemu Adolfowi Piotrowi Szelążkowi i przeplatane pieśniami. Następnie delegacja złożona z sióstr Terezjanek i władz samorządowych złożyła kwiaty pod obrazem sługi Bożego oddając hołd tak wielkiemu rodakowi i niezłomnemu patriocie.

Na zakończenie mszy św. władze samorządowe wyraziły swoje podziękowanie za wieloletnią współpracę poszczególnym siostrom: s. Sabinie Gumkowskiej, s. Judycie Jankowskiej oraz s. Lucynie Lubińskiej,  które w czasie pełnienia swej posługi jako przełożone generalne Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zachowały łączność zarówno z parafią w Stoczku Łukowskim jak również z panem burmistrzem i wójtem tego rejonu. Przez te lata dzieliły się bogactwem duchowości sługi Bożego oraz zachęcały do aktywnej współpracy w odkrywaniu sylwetki i patriotyzmu rodaka, który jest wzorem dla każdego i każdej z nas na czasy nam współczesne.

Po uroczystej modlitwie i zakończeniu Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej w Starej Prawdzie, gdzie od godzin porannych trwał turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka. Cztery drużyny walczyły o pierwsze miejsce i najlepsze wyniki. Ok. godziny 15.00 nastąpiło podsumowanie wyników i rozdanie nagród. Dziewczęta były dzielne w swojej rywalizacji i oddane w walce. Można powiedzieć, iż podejmowały walkę jak sługa Boży w codziennym boju o najwyższą nagrodę - o świętość. Wszystkie drużyny były zdeterminowane do zwycięstwa! Stąd też każda otrzymała nagrodę, według zajętego miejsca. Na zakończenie spotkania i rozdania nagród, głos zajęła s. Lucyna Lubińska przełożona generalna, przekazując każdej z uczestniczek symboliczny upominek, wskazujący na sługę Bożego, by w dalszym życiu miały go zawsze przed oczyma jako wzór do naśladowania.

 

Stoczek Łukowski, 17. 03. 2019 r.