ą                    


Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /home/platne/serwer38537/public_html/biskupszelazek.pl/templates/bpsz28/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /home/platne/serwer38537/public_html/biskupszelazek.pl/templates/bpsz28/html/modules.php on line 39

Ks. bp A. P. Szelążek, biskup łucki, Zadania szkolne duchowieństwa, Łuck, 3 lipca 1926, Miesięcznik Diecezjalny Łucki 1(1926) nr 2, s. 74-79.

 Zadania Szkolne Duchowieństwa

BISKUP ŁUCKI
Łuck, dnia 3 lipca 1926 r.

Do Ogółu Duchowieństwa diecezji Łuckiej

„Sinite parvulos venire ad me talium enim est regnum coelorum”.

Kapłan-sługa Chrystusowy, bez względu na to, jaki spełnia urząd, winien głęboko do serca wziąć te słowa Mistrza. Jeśli niewolno nam zaprzestać ciągłej troski o starsze społeczeństwo, które już trudniej przerobić, to tym bardziej niewolno zaniedbać młodzieży, która w przyszłości taką się stanie, na jaką ją dziś wychowamy. Doskonale to rozumieją wrogowie Kościoła i dlatego przede wszystkim na młodzież zastawiają sidła, pomnąc że młodość jest -rzeźbiarką życia”.

Czytaj więcej...

Ks. bp A. P. Szelążek, biskup łucki, Odezwa do ukochanej młodzieży Wołyńskiej [z racji zawodów sportowych], Łuck, 17 czerwca 1926, Miesięcznik Diecezjalny Łucki 1(1926) nr 2, s. 73 – 74.

 Do ukochanej młodzieży Wołyńskiej

 Z całego serca błogosławię Wam w pracy na polu Wychowania fizycznego, jako też w studiach naukowych i w urobieniu charakterów.
Przepojone miłością Boga i Ojczyzny serca, umysły, dusze Wasze stanowią front obronny pokoju. Na Was zwrócone, są oczy wszystkich z wiarą, że o ten wał, mocniejszy nad wszystkie obwarowania, rozbiją [s. 74] się fale zła wszelkiego, agitacji antypaństwowej i knowań zarówno antyreligijnych jak i antypolskich.

Czytaj więcej...