ą                    


Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /home/platne/serwer38537/public_html/biskupszelazek.pl/templates/bpsz28/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /home/platne/serwer38537/public_html/biskupszelazek.pl/templates/bpsz28/html/modules.php on line 39

Ks. bp A. P. Szelążek, biskup łucki, Podziękowanie duchowieństwu za dar imieninowy [za samochód], Łuck, 1 lipca 1926, Miesięcznik Diecezjalny Łucki 1(1926) nr 1, s. 46.

 

PODZIĘKOWANIE
Do Wielebnego Duchowieństwu Diecezji Łuckiej

BISKUP ŁUCKI   
Łuck, dn. 1 lipca 1926 r.

 

          Poczuwam się do miłego obowiązku wyrazić mą serdeczną wdzięczność za wspaniały dar, samochód, jaki mi Wielebne Duchowieństwo w dniu moich Imienin ofiarowało oraz za życzenia, wyrażone mi w owym dniu czy to przez Dekanaty czy też przez poszczególne osoby.

          Wzruszony jestem wyrazem serdecznego zespolenia duchownego ze swym Pasterzem oraz zrozumieniem i odczuciem potrzeb jego i diecezji, dla której dobra wszyscy pracujemy.
         Niechże nasz ukochany Mistrz, Zbawiciel, sowicie zapłaci Wam za ten wspaniały dar i niech raczy nadal podtrzymywać w nas wszystkich ducha jedności kapłańskiej i miłości bratniej.

(—) ADOLF SZELĄŻEK, bp.